Стадион: "Комерцбанк Арена", Франкфурт
Дата: 15.10.2016г.
Час: 16:30
Съдия: Бастиан Данкерт

Отборът на Айнтрахт Франкфурт допусна втора загуба за сезона, след като в предишния кръг играчите на Нико Ковач отстъпиха с минималното 0:1 като гости на Фрайбург с допуснат гол още в началото на мача. Така Айнтрахт остава с актив от 10 точки, които смъкнаха отбора от Финансовата столица на Европа до 8-ото място в класирането. Проблемите за домакините са свързани с травмите на Блум, Варела, Рус, Стендера, Буняки, Герциглер, Медойевич и Андерсон.

Байерн Мюнхен изпрати тежка последна седмица преди паузата за световните квалификации, тъй като едва три дни след първата си загуба през сезона баварците допуснаха и първа грешка в Бундеслигата, завършвайки 1:1 при домакинството си на отлично представящия се до момента състав на Кьолн. Йошуа Кимих вкара за баварците в 40-ата минута, но Антони Модест изравни в 63-ата минута. Преди последния си мач селекцията на Карло Анчелоти имаше само победи на домашна сцена, но този път другата най-добра защита в първенството спря баварските остриета. Байерн остава лидер във временното класиране, като в момента мюнхенци са с 16 точки и са на 3 пред Херта. Мартинес и Дъглас Коща са контузени за гостите.

Айнтрахт удържа реми в предишното си домакинство на Байерн за крайното 0:0, а преди това баварците бяха постигнали три поредни победи във Франкфурт. Последният домакински успех на Айнтрахт пък е от сезон 2009/10 с 2:1.

Прогноза: Айнтрахт Франкфурт - Байерн Мюнхен 0:2