Дубъл на Дембеле донесе победата на ПСЖ

Завърши мачът от 4-ия кръг на френската Лига 1, в който се срещнаха Пари Сен Жермен и Брест. Мачът се проведе на стадион "Парк де Пренс" в Париж  и завърши с победа 3:1 за домакините.

В 29-ата минута крилото на Брест Ромен дел Кастило откри резултата с 11-метров удар. След това се разписа нападателят на ПСЖ Усман Дембеле. Халфът Фабиан Руис даде аванс на ПСЖ с гол в 73-ата минута. Крайният резултат в мача постави Усман Дембеле, реализирайки дубъл - 3:1.

ПСЖ е на първо място в класирането на френското първенство. Отборът събра 12 точки в четири мача. Брест е на 12-то място, като спечели три точки за същия брой мачове. В следващия кръг ПСЖ среща Реймс (21 септември), а Брест ще се изправи срещу Тулуза (22 септември).