Сент Етиен – ПСЖ: шампионът ще вземе трите точки

Сент Етиен – Пари Сен Жермен
Стадион: "Жофроа Гишар“, Сент Етиен
Дата: 15.12.2019 г.
Час: 22:00

Отборът на Сент Етиен допусна втора поредна загуба далеч от дома, след като в предишния кръг "зелените“ отстъпиха с 1:3 от Реймс. Поражението остави селекцията на Клод Пюел с 25 точки, а клубът от едноименния град е на 8-мо място в подреждането.

Сент Етиен е стабилен пред собствена публика и до момента "зелените“ са допуснали само едно поражение, а в същото време имат три успеха и четири ремита у дома.

Аут за домакините са Моне-Паке, Кабай, Аби, Салиба, Хазри, Труко и Колоджейджак.

Шампионът ПСЖ постигна четвърта поредна и общо 13-та победа от началото на сезона. В предишния кръг столичани стигнаха до трудно 3:1 на гости на коравия Монпелие. Играчите на Томас Тухел изоставаха в резултата четвърта час преди края на мача, но в рамките на само осем минути ПСЖ наниза три последователни гола. Така парижани имат 39 точки и са с пет повече пред преследвача Олимпик Марсилия, но ПСЖ е и с мач по-малко.

Ерера, Кимпбембе, Чупо-Мотинг и Гей са контузени за гостите.

Сент Етиен играе трудно срещу столичани у дома. За последно "зелените“ спечелиха през сезон 2008/09 с 1:0. Впоследствие ПСЖ записа пет победи, а пет от двубоите не излъчиха победител.

Прогноза: Сент Етиен – Пари Сен Жермен 1:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!