Стадион: "Парк де Пренс“, Париж
Дата: 27.10.2019 г.
Час: 22:00
Съдия: Беноа Бастиен

Без никакво съмнение, най-интересният двубой от програмата на 11-я кръг в Лига 1 ще бъде мегасблъсъкът между Пари Сен Жермен и Олимпик Марсилия, известен повече като "Френската класика". За последно тимът на Олимпик победи столичния клуб през сезон 2011/12 с класическото 3:0, като това бе и последният успех въобще за марсилци в дербито. Впоследствие столичани постигнаха 11 победи над големия съперник.

Домакините ще търсят четвърта поредна и общо 11-та победа от началото на сезона. В момента ПСЖ е едноличен лидер в Лига 1, като имат 24 точки, което е с пет повече от Нант и на осем от предстоящия съперник. В предишния кръг играчите на Томас Тухел се наложиха безпроблемно като гости на Ница за крайното 4:1.

През седмицата ПСЖ разбит с 5:0 като гост и белгийския ФК Брюж в двубой от Шампионската лига.

За дербито аут за домакините са Неймар и Керер, а по всяка вероятност и Идриса Гей няма да може да се възстанови.

След три поредни равенства и загуба Олимпик Марсилия прекъсна периода без успех в първенството. Преди седмица "финикийците“ се наложиха с 2:0 у дома над Страсбург, за да запишат четвърта победа до момента. Така възпитаниците на Андре-Вилаш Боаш вече имат 16 точки и са на 4-то място в таблицата.

Тувен и Гонсалес няма да пътуват за далечната визита в Париж.

ПСЖ спечели 16 от последните 18 мача срещу Марсилия във Френската класика, във всички турнири. У дома столичани са безпощадни в дербито, като са отбелязали поне два гола в 11 от последните си 12 домакинства.

Прогноза: Пари Сен Жермен – Олимпик Марсилия 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!