Стадион: "Стад дьо ла Ликорн“, Амиен
Дата: 04.12.2018 г.
Час: 20:00
Съдия: Жером Брисар

В двубой от междинния 16-ти кръг на френската Лига 1 един срещу друг се изправят съставите на Амиен и Монако, а мачът помежду им се явява "опашкарски“ сблъсък. И ако за домакините не е особена изненада, че са в зоната на изпадащите, то не така стои ситуацията с "монегаските“.

След първите 15 кръга от кампанията съставът на Амиен държи негативния рекорд по най-много загуби до момента – 10. В предишния кръг "еднорозите“ записаха второ последователно поражение, като този път клубът от едноименния град падна с 0:3 при визитата си на Ним. Така играчите на Кристоф Пелесие са под чертата, като заемат 18-ото място в подреждането и са с 13 пункта. С толкова са тимовете на Каен и Дижон, които са с по-добри показатели.

За предстоящия двубой аут за домакините са Зунгу, Отеро и Конате.

Монако отново се върна към загубите, седмица след като сложи край на най-слабия си старт във френското първенството и прекъсна поредицата от 12 последователния двубоя без успех. Този път играчите на Тиери Анри допуснаха късен обрат до 1:2 при домакинството си на Монпелие. "Монегаските“ поведоха с попадение на Юри Тилеманс в 42-ата минута, но в последните десет минути на срещата гостите вкараха два гола и отмъкнаха точките на Монако. Тимът от Княжеството е на предпоследното 19-то място и има 10 пункта, а спасението е на дистанция от три пункта.

Лазаретът на "монегаските“ продължава да е пълен и в него са Лопеш, Пелегри, Н‘Дорам, Субашич, Траоре, Ахолу, Йоветич, Сидибе, Туре, Глик, Барека, Мбула и Грандсир. Головон пък е наказан.

Прогноза: Амиен – Монако 0:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!