Стадион: "Групама“, Лион
Дата: 23.09.2018 г.
Час: 22:00
Съдия: Клемен Турпен

Без никакво съмнение, дербито на 6-я кръг в Лига 1 ще бъде т.нар. "Сблъсък на Олимпийците", а един срещу друг се изправят двата съименника от Лион и Марсилия за общо 112-ти път в дългото съперничество помежду им. Статистиката между ОЛ и ОМ е с лек превес за лионци, които имат 37 победи във всички турнири на дербито срещу 35 успеха за южняците от Средиземноморието. Равенствата са 39. На шампионатно ниво "хлапетата" от Лион могат да се похвалят, че имат със седем победи повече от Марсилия.

Домакините не започнаха добре новия сезон. След първите пет кръга ОЛ има 7 точки, като в момента хората на Брюно Женесио са в серия от два поредни мача без успех. В предишния кръг "хлапетата“ бяха много близо до това да инкасират трета загуба, но успяха да се спасят от поражение с гол в края за крайното 2:2 като гости на Каен. Лионци заемат 7-ма позиция в подреждането.

През седмицата "хлапетата“ хвърлиха бомбата в Шампионската лига, след като победиха с 2:1 като гости многомилионния състав на Манчестър Сити и сега със сигурност ще излязат в приповдигнато настроение за дербито срещу съименника.

Аут за ОЛ са Гуири и Марсал.

Олимпик Марсилия постигна трети успех до момента, след като в предишния кръг южняците записаха най-изразителната си победа до момента, когато разбиха с 4:0 у дома последния в класирането Гингам. Така играчите на Руди Гарсия вече имат 10 точки и се изкачиха до 2-ото място във временното класиране.

През седмицата ОМ се изложи, след като допусна пълен обрат през втората част при домакинството си на Айнтрахт Франкфурт за крайното 1:2 в първи мач от груповата фаза на Лига Европа през празните трибуни на "Велодром“. Френският клуб игра почти цяло второ полувреме с човек повече, но въпреки това не успя да се справи с опонента.

Сега южняците ще се опитат да запишат нова победа в Лига 1, която ще им вдъхне допълнителна увереност.