Стадион: "Групама", Лион
Дата: 25.02.2018 г.
Час: 18:00
Съдия: Руди Буке

В един от най-интересните двубои от програмата на предстоящия 27-ми кръг на френската Лига 1 за 114-ти път ще проведе големия регионален сблъсък, известен още като Дербито на Рон между Олимпик Лион и Сент Етиен. Към момента гостите има лек превес със своите 42 успеха срещу 39 в полза на Олимпик Лион. Равенствата са 32. Последният двубой между двата тима, игран по-рано през сезона, завърши с безапелационна победа с 5:0 за ОЛ, а това доведе и до ексцесии по трибуните от страна на феновете на Сент Етиен.

Домакините влизат в дербито в не особено добра форма. "Хлапетата" са в серията от четири поредни мача без победа, като в три от тях инкасираха загуби. В предишния кръг играчите на Брюно Женесио направиха 2:2 като гости на борещия се за оцеляване тим на Лил. И в този двубой ОЛ има за какво да съжалява, тъй като на полувремето тимът имаше комфортен аванс от два гола, който бе заличен през втората част.

Така Лион остава на 4-то място в класирането с актив от 49 точки и е на шест пункта от Топ 3 и местата, които дават право на участие в Шампионската лига наесен.

Добрите новини за домакините са, че целият състав е на линия за дербито.

Сент Етиен пък прогресира под ръководството на наскоро назначения Жан-Луи Гасе за треньор на клуба. В момента "зелените" са в серия от четири поредни мача без поражение, като успяха да запишат три успеха и едно реми. В предишния кръг Сент Етиен се наложи с минималното 1:0 като гост на Анже. Така "зелените" вече имат 33 точки и са на 11-та позиция.

Под въпрос за сблъсъка в Лион са Габриел и Мбенже.

Прогноза: Олимпик Лион - Сент Етиен 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!