Стадион: " Рудуру", Гингам
Дата: 17.12.2016г.
Час: 18:00
Съдия: Фреди Футрел

Тимът на Гингам записа пета загуба от началото на сезона. В предишния кръг селекцията на Антоан Комбуаре отстъпи с минималното 0:1 като гост на амбициозния Сент Етиен. Така "червено-черните" не успяха да се придвижат до Топ 4 на класирането и в момента се намират на 6-та позиция с 26 пункта. Проблемите пред домакините преди тежкото домакинство срещу шампиона са свързани с Леметър, Санко, Бенезе и Приват.

Дербито от програмата на предишния 17-ти кръг между отборите на Пари Сен Жермен и Ница завърши без победител за крайното 2:2. "Орлетата" поведоха с 2:0 до почивката с голове на Вилан Сиприен от фаул и Аласан Плеа, но Единсон Кавани отвърна с две попадения в началото на второто полувреме. Впоследствие играчите на Унай Емери можеха дори да стигнат до пълен обрат, но на няколко пъти стражът на Ница направи решителни спасявания. Така шампионът остава на 3-ото място във временното подреждане с актив от 36 точки, като ПСЖ изостава на 4 пункта от върха преди двубоите от настоящия кръг. В лазарета на парижани са Рабио и Курзава, а Пасторе и Бен Арфа са контузени.

Прогноза: Гингам - Пари Сен Жермен 1:3