Стадион: "Парк де Пренс", Париж
Дата: 30.11.2016 г.
Час: 22:00
Съдия: Франк Шнайдер

Френският първенец Пари Сен Жермен постигна много ценна четвърта поредна победа в Лига 1, надигравйки с 2:1 като гост подгласника си в последните две години Олимпик Лион. Героят в мача за гостите от столицата бе уругвайският национал Единсон Кавани, който реализира и двете попадения за своя тим. Голаджията откри резултата от дузпа в 30-ата минута, но Матийо Валбуена изравни в 48-ата. В 81-ата минута Кавани отново се разписа и смълча над 50 000 души на стадиона.Благодарение на грешната стъпка на водача Ница парижани се доближиха само на точка от "орлетата". В момента възпитаниците на Унай Емери заемат 3-ото място с 32 пункта, с колкото е и тимът на Монако. За настоящия двубой аут за ПСЖ са Рабио и Курзава, а Ди Мария, Пасторе и Матюди са под въпрос.

Тимът на Анже допусна втора загуба на собствен терен през този сезон и общо шеста в актива си. В предишния кръг "черно-белите" инкасираха пълен обрат през втората част и в крайна сметка отстъпиха с 1:2 от Сент Етиен. Поражението смъкна играчите на Стефан Мулен на 10-ото място в таблицата, а Анже остава с 18 точки. Контузени за гостите за Летелие и Кеткеофомфон, а Андреу е наказан.

Прогноза: Пари Сен Жермен - Анже