Шик: Разочаровани сме

25-годишният нападател на чешкия национален отбор Патрик Шик коментира резултата от четвъртфиналите на Европейското първенство 2020 с националния отбор на Дания (1: 2).

"Много сме разочаровани, турнирът приключи за нас. Направихме всичко, за да стигнем до полуфиналите, но нямахме достатъчно сила, за да преобърнем хода на мача в наша полза в последните минути.

През второто полувреме пуснахме още един нападател, опитахме се да играем по-бързо и оказахме по-голям натиск върху датчаните. След бързия гол в началото на второто полувреме изглеждаше, че ще се получи. Но не успяхме да изравним резултата - до края на мача просто ни липсваха сили.

Имайки предвид головете ми, да, това бе добър турнир за мен. Но всички смятаме, че бихме могли да се справим по-добре. Дания не изглеждаше непобедима. Съжаляваме много.

Сгрешихме при първия гол, когато заедно с Калас се втурнахме да затворим единия играч, а другият остана без опека. Просто не се разбрахме", заяви Шик.