Фода: Искаме да играем в четвъртфиналите

Старши -треньорът на австрийския национален отбор Франко Фода сподели очакванията си от мача с Италия в 1/8-финалите на Европейското първенство.

Според специалиста отборът ще се стреми да покаже най-добрия си футбол, за да стигне до четвъртфиналите.

"Вече постигнахме нещо невероятно и сме много развълнувани. Италия е изключително качествен отбор, особено в защита. Италианците много бързо атакуват, когато получат топката, много са добри в позиционни атаки, но ние имаме специален план.

Когато стигнете до плейофите, искате да продължите напред. Искаме да играем в Мюнхен на четвъртфиналите. Да, може би шансът за нашата победа се изчислява на няколко процента, но дори и с тази вероятност може да се постигне нещо“, заяви Фода.

Мачът Италия - Австрия ще се проведе в събота, 26 юни. Срещата започва в 22:00 часа българско време.