Андерсон: Добре е, че контролирахме играта

Старши-треньорът на националния отбор на Швеция Ян Андерсон коментира победата с 1:0 над Словакия в мач от втория кръг на груповата фаза на Евро 2020.

"През първото полувреме не играхме така, както искахме. Словашките играчи се движеха много добре и не ни позволиха да направим нищо. През второто полувреме веднага поставихме високо темпо. Случваше се съперникът упорито да се съпротивлява, но е много добре, че успяхме да поемем контрола над играта.

Много е приятно да гледам как играе Исак, той е много талантлив футболист. Той е млад и все още има къде да расте. Мисля, че ще постигне много. Днес игра много добре", заяви Андерсон.

"Абсолютно вълшебно чувство. Много съм щастлив. Хубаво е да побеждаваш. През първото полувреме играхме наполовина на възможностите си, по-добре действахме след почивката. Знаем, че сме силни психологически. Квайсон игра великолепно при дузпата", каза от своя страна халфът на шведите Емил Форсберг.