Ярмоленко: Победата е за феновете

Крилото на украинския национален отбор Андрий Ярмоленко коментира победата с 2:1 над Северна Македония в мач от втория кръг на Евро 2020.

"Преизпълнен съм с чувство на гордост. Радвам се за отбора, за нашите фенове. Тежка игра, тежък противник. Много съм щастлив. Поздравления за всички за победата. Сега ни трябват няколко дни, за да се възстановим и да продължим напред.

Благодаря много на феновете, че дойдоха и ни подкрепиха през целия мач. Тази победа е за тях.

Спечелихме първото полувреме с 2: 0, но знаехме, че след почивката противниковият отбор ще тича напред и ще атакува. Те няма какво да губят, ние го знаехме много добре. Това е много тежка игра. Но на Европейското няма леки мачове. Ние оставихме много сили.

Бях много притеснен на пейката. На терена е по-лесно, не се притеснявате толкова, колкото когато гледате отвън. Мисля, че Караваев е добър човек. Той направи добър пас, след което трябваше само да отбележи. Слава Богу, че успях да го направя. Сега имаме само положителни емоции. Много се радвам, че успяхме да вземем три точки", заяви Ярмоленко за TK Football 1.