Нидерландия - Украйна установи историческо постижение

В мача от първия кръг на груповата фаза на Евро 2020  Нидерландия - Украйна (3: 2) бе установено историческо постижение. За първи път в историята на Европейското първенство отборите вкараха пет гола след резултата 0: 0 в края на първото полувреме, информира Squawka Football.

Националният отбор на Нидерландия откри резултата в 52-ата минута след удар на Жоржиньо Вайналдум. В 59-ата минута "оранжевите" удвоиха преднината си - точен бе Вутер Вегорст. Интригата в мача се възроди в 75-ата минута, когато Андрей Ярмоленко нанесе красив и най-важното ефективен дриблиращ удар от средно разстояние. Четири минути по-късно Роман Яремчук изравни.

Но последната дума в мача остана за Нидерландия. В 85-ата минута Дензел Дъмфрис вкара победния гол за своя отбор.