Италия с класика срещу Турция като за старт на Евро 2020 (видео)

Италия се наложи над Турция с 3:0 в отриващия мач на Евро 2020, който се състоя в Рим.

Първото полувреме ще се запомни повече с бездействието на главния съдия, който подмина на три пъти претенции за дузпа на Скуадра адзура. Най-любопитна бе последната ситуация за първата част, когато Челик спря с ръка центриране на Леонардо Спинацола, но съдията и ВАР просто отказваха да дадат наказателен удар. Турците също имаха един път претенции за наказателен удар, но и те не бяха уважени.

След почивката Италия продължи да бъде по-активният отбор и логичното се случи в 53-ата минута. Берарди опита пас, но топката рикошира в тялото на Демирал и попадна в собствената му мрежа за първия гол на Евро 2020, който се оказа автогол.

В 66-ата Спинацола опита воле, което беше отразено от Чакър, но при добавката Имобиле бе безгрешен - 2:0. В 79-ата минута Чакър, който иначе нямаше вина за головте до този момент - сбърка при подаването си към свой съотборник, а с няколко бързи паса - топката стигна до Инсиние, който стреля, а вратарят на Турция дори не се опита да отрази - 3:0.

До края до нов гол не се стигна и така Италия стартира с победа.