Дербито се завърна, но Селтик разгроми Рейнджърс

Селтик записа разгромен домакински успех с 5:1 над Рейнджърс в дербито на Глазгоу от Висшата лига на Шотландия. Това бе първи дерби мач от Висшата лига между тези два тима от пролетта на 2012 година. Логичното се стигна и Селтик не остави много шансове на своя именит съперник. "Детелите" успяха да запишат една от запомнящите се победи над Рейнджърс при завръщането на "сините" в елита след четиригодишно отсъствие заради финансови проблеми.

На своя "Селтик Парк" феновете останаха много доволни, след като нападателят Муса Дембеле се отличи с хеттрик, който е първи в неговата кариера. Дембеле, освен това асистира на Синклеър, който реализира за 3:1, а Стюарт Армстронг също записа името си сред голмайсторите, след като оформи крайното 5:1 в края на мача. Трябва да се отбележи, че четвърт час преди края Сендерос получи втори жълт картон и остави гостите с човек по-малко на терена.

"Сините" успяха да върнат едно попадение преди почивката, след като точен от съвсем близка дистанция беше Джо Гарнър.