Шутгарт се доближи максимално до Айнтрахт

.

В изигралата се днес среща от 24-ят кръг на Бундеслигата отбора на Щутгарт постигна на своя "Мерцедес Бенц Арена" победа с 2:1 над гостуващия Айнтрахт Франкфурт. Първото полувреме протече основно под инициативата на домакините. Но гостите успяха първи да открият резултата в срещата благодарение на Бенджамин Кьолер в 39-та минута, който от близко разстояние направи Йенс Леман безпомощен. След това Шутгарт успя да наложи играта си и в 41-та минута те изравниха. Голмайсторът беше бразилецът Какау, който с удар с глава прати топката в горният ляв ъгъл на вратата пазена от Ока Николов. Само 4-ри минути по-късно той отново успя да се разпише и да изведе тима си напред в резултата. Така домакините се отеглиха на почивката с гол преднина. До края на двубоя и двата тима се опитваха да стигнат до нови попадение, но това и така не се получи.

След тази среща Шутгарт ще заемат 8-та позиция с 34 точки, а Айнтрахт остват на 7-та с 35 точки.