Литекс си върна на Левски при дубълите; Локо (Сф), Ботев и Спартак също с победи

А. Франгов

Литекс размаза Левски на тренировъчния комплекс в Ловеч с 5:3 в първенството на дублиращите отбори. "Оранжевите" имаха предимство през целия мач, и заслужено се оттеглиха с два гола аванс на полувремето след голове на Диего и младежкия национал Момчил Цветанов. Крум Бибишков, Ду Бала и пак Диего направиха резултата 5:0 в началото на второто полувреме и тотално отказаха "сините". Все пак в 65-та минута Джереми Аседо получи червн картон и Литекс останаха с човек по-малко, което помогна на сините да върнат 3 гола чрез Мариян Огнянов, Джунейт Яшар и Георги Чакъров.

Столичният "Локомотив" пък победи с 2:0 дубъла на Черно Море в София. Головете за Локо вкараха Спас Спасов и Преслав Йорданов в 38-та и 65-та минути.

Резервите на Беласица пък допуснаха срамно поражение с 1:4 от Ботев (Пд) в Петрич, а Спартак (Варна) разгроми Миньор (Перник) с 6:0.