Стадион: "Луис Фонтено", Нант
Дата: 26.09.2015г.
Час: 18:30
Съдия: Амори Делеро

По програма отборът на Нант трябваше да гостува на Лил в междинния 7-ми кръг на френската Лига 1, но двубоят на "канарчетата" бе отложен за идната седмица. Така възпитаниците на Мишел дер Закарян имаха повече време за подготовка за тежкото домакинство срещу шампиона на страната. Иначе в последния си мач Нант инкасира трета поредна загуба и то пак с 2:0, само че този път при гостуването си на Сент Етиен. Негативната серия се отрази на "канарчетата" и на мястото им в подреждането, като в момента отборът заема 17-та позиция с актив от 7 точки, с колкото са още четири тима, чийто показатели обаче са по-добри от тези на Нант. За настоящия двубой с травми в състава на домакините са Сабали и Моимбе, а Сигорсон е наказан.

След като допусна второ поредно реми преди седмица при гостуването си на Реймс за 1:1, шампионът Пари Сен Жермен се завърна отново на пътя на победите. В двубой от междинния 7-ми кръг столичани се наложиха с лекота с 3:0 над гостуващия Гингам, а точни за водения от Лоран Блан тим бяха Пасторе през първата част, а през второто полувреме Анхел Ди Мария също откри головата си сметка с екипа на ПСЖ, а Златан Ибрахимович направи резултата класически. Добрите новини за ПСЖ преди гостуването на Нант са, че в отбора няма отсъстващи футболисти.

ПСЖ е в серия от три поредни победи при последните си визити на "Ла Божоар". Последният успех на Нант над парижани пък датира от октомври месец 2004 г. с 1:0.

Прогноза: Нант - Пари Сен Жермен 0:2