ПАОК с обрат срещу АЕК

ПАОК стигна до обрат срещу АЕК в Солун и победи с 2:1 в мач от четвъртия кръг на гръцкото първенство. Българският нападател Димитър Бербатов се появи в игра за домакините в 59-ата минута на мястото на Димитрис Константинидис при резултат 0:1 и помогна на тима си да стигне до пълен обрат.

Резултатът бе открит в самото начало на втората част. След центриране от фаул на Роналд Варгас, Христос Аравидис изпревари вратаря на ПАОК и с глава прати топката в мрежата. Бившият футболист на Левски Гари Родригес изравни резултата в 64-ата минута, правейки добавка след изстрел на Роберт Мак.

В 85-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Александрос Циолис бе спънат в наказателното поле и Стафанос Атанасиадис реализира отсъдената дузпа за крайното 2:1.

С успеха си днес ПАОК записа втора поредна победа в първенството, което вече му отрежда четвърто място с актив от седем точки - на пет от лидера Олимпиакос. АЕК също има толкова, но е с по-лоша голова разлика.