Славия би Локомотив (Пд) с 2:0 на "Овча Купел"

А. Франгов

Славия би Локомотив (Пд) с 2:0 на

Отборът на Славия постигна лесна победа срещу Локомотив (Пд) с 2:0 като домакин в последния мач от 7-мия кръг на А ПФГ. "Смърфовете" играха с човек по-малко след като в 25-та минута Караманов получи червен картон след като буквално разби устата на Благой Георгиев във въздушно единоборство.

Въпреки това "белите" не съумяха да открият резултата до края на полувремето, и след почивката даже Локомовци бяха по-деини на терена. Двамата най-силни за домакините създадоха най-опасното положение в мача до момента след като след центриране на Благо Георгиев, Тодор Колев нацели напречната греда. Само 2 минути след това Мартин Керчев с добра самостоятелна акция простреля Ставрев от около 20 метра и така откри резултата.

В 78-та минута Тодор Колев изведе добре резервата Галин Иванов, за който не бе проблем да преодолее вратаря на гостите и оформи крайното 2:0.

В края на мача Радослав Анев остави "славистите" също с 10 човека след като получи втори жълт картон.

Така Славия са на 8-мо място във временното класиране с 10 точки, а "железничарите" от Пловдив вече са в зоната на изпадащите с 6 точки.

СЛАВИЯ-ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:0

1:0 Керчев (55)
2:0 Г.Иванов (78)

СЛАВИЯ: Господинов, Дяков, Георгиевски, Вл. Иванов, Павлов, Анев, Керчев, Попара, Б.Георгиев(90-Н.Петров), Новкович (67-Г.Иванов), Колев(90-Златковски)

ЛОКОМОТИВ: Ставрев, Мечеджиев, Сечков, Кюмурджиев, Николов, Горанов, Том (8-Милотинович), Даксон, Тодоров (61-Писаров), Илиев (74-Делибашич), Караманов
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Анев, Попара, Павлов, Георгиев, Колев (Славия), Тодоров, Кюмюрджиев (Локомотив)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Анев (Славия); Караманов (Локомотив)

СЪДИЯ: Радан Мирянов