Дузпи излъчиха победителя в ПСЖ - Челси

Челси успя да победи Пари Сен Жермен след дузпи в мач от международния предсезонен турнир International Champions Cup. Двата отбора си разделиха по едно полувреме. През първата част френският шампион доминираше на терена, като в този период съдията спести червен картон на Златан Ибрахимович за умишлен удар на Джон Тери. Именно шведът откри резултата, след като довкара топката след изстрел на Жан-Кевин Аугустин в гредата.

След почивката Челси бе по-активния отбор и в 67-та минута се стигна до закономерното 1:1, след точен удар на Виктор Моузес, който бе великолепно изведен от Сеск Фабрегас. Полувремето ще бъде запомнено с включването на Радамел Фалкао, който показа активна игра, но без да застраши с нещо противниковата врата.

Следващите мачове на Челси в рамките на турнира International Champions Cup са срещу Барселона на 29 юли и срещу Фиорентина на 3 август.

ПСЖ остава да играе срещу Манчестър Юнайтед на 30 юли.

ПСЖ - Челси 1:1, 5:6 след дузпи

1:0 Ибрахимович (25)
1:1 Моузес (67)