Юнайтед започна с победа американското си турне

Манчестър Юнайтед започна участието си в International Cnampions Cup с победа с 1:0 над мексиканския Клуб Америка. Единственото попадение в срещата на "Сенчъри Линк Фийлд". реализира новото попълнение на "червените дяволи" Морган Шнайдерлин, който в 5-та минута се възползва от прекрасна асистенция на Хуан Мата.

Давид Де Хеа не взе участие в мача заради лека травма, но ще бъде готов за следващия двубой на Юнайтед, който е след четири дни срещу Сан Хосе.

Ван Галл смени целия си състав за вторите 45 минути, през които двата отбора създадоха по няколко положения за гол, включително и една греда на мексиканците.

Клуб Америка - Манчестър Юнайтед 0:1

1:0 - Морган Шнайдерлин 5'

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Сам Джонстън, Матео Дармиан, Фил Джоунс, Дали Блинд, Люк Шоу, Майкъл Карик, Морган Шнайдерлин, Ашли Йънг, Мемфис Депай, Уейн Рууни.

II полувреме - Андерс Линдегард, Пади МакНиър, Крис Смолинг, Джони Еванс, Тайлър Блекет, Джеси Лингард, Бастиан Швайнщайгер, Андер Ерера, Андреас Перейра, Аднан Янузай, Джеймс Уилсън.