Ривър Плейт с първи международен трофей от 17 години

Ривър Плейт за пръв път в своята история спечели Копа Судамерикана - еквивалентът на Лига Европа в Южна Америка. Във втория мач от финалната серия воденият от Марсело Гаярдо отбор победи колумбийския Атлетико Насионал с 2:0 и с общ резултат 3:1 от двете срещи спечели трофея.

През първото полувреме нямаше много футбол, като и двата тима активно нарушаваха правилата. Например, гостите нанесоха първия си удар едва в 40-та минута. След почивката играта се водеше в центъра на терена, като домакините смениха тактиката, опитвайки се да печелят статични положения и така да застрашават вратата на Армани.

Първото попадение дойде след изпълнение на корнер. В 54-та минута Меркадо се освободи от опекуна си и стреля, а топката с отскок влезе във вратата. След няколко минути "милионерите" получиха право на още един корнер. Този път Песела спечели борбата във въздуха и стреля неотразимо.

Атлетико се опита да поправи ситуацията. Осорио смени играчи, промени и тактическата постройка, но "зелените" така и не повлияха н събитията на терена. Напротив, Ривър Плейт можеше да вкара още един гол след центриране от наказателен удар.

В крайна сметка мачът завърши при този резултат, което позволи на Ривър Плейт да спечели своя първи международен трофей за последните 17 години.