Стадион: "Парк де Пренс", Париж
Дата: 06.12.2014г.
Час: 18:00
Съдия: Беноа Бастиен

Първият съботен двубой от програмата на 17-я кръг в Лига 1 ще бъде между два от отборите с големи традиции във френския клубен футбол. На своя "Парк де Пренс" в столицата Париж шампионът Пари Сен Жермен е домакин на Нант.

В предишния кръг ПСЖ пропусна отлична възможност да се изкачи на върха в класирането на Лига 1, след като не успя да победи при гостуването си на Лил в мач от междинния 16-ти кръг на надпреварата и срещата завърши наравно 1:1. Двата тима могат да съжаляват за изпуснатия успех, тъй като и пред двете врати имаше чисти положения за гол. Кавани даде аванс на столичани в 29-ата минута, но стражът на ПСЖ Сиригу си отбеляза автогол в края на първата част. Така парижани остават на една точка зад лидера Олимпик Марсилия. ОМ е с 35, докато възпитаниците на Лоран Блан са с 34. За настоящия двубой бившият френски национал няма да може да разчита на контузените Верати, Кабай и Душе.

Лошата серия за Нант в Лига 1 продължи и в междинния 16-ти кръг. "Канарчетата" записаха трети пореден мач без победа в актива си и втора поредна загуба, след като бяха надиграни с 1:2 от Тулуза у дома. По този начин възпитаниците на Мишел Дер Закарян се свлякоха до 7-ото място във временното класиране с актив от 24 точки, а само допреди няколко кръга Нант се намираше в Топ 4. За гостуването в Париж контузен продължава да е Джиджи.

ПСЖ играе повече от успешно срещу Нант у дома. Последната победа на "канарчетата" в столицата е от 22 ноември 2002 г., когато тимът печели с 1:0. Впоследствие обаче Нант има инкасирани само и единствено загуби, които са общо шест на брой до момента. Ако ПСЖ постигне очакван домакински успех, парижани ще оглавят Лига 1 поне до неделя вечер, когато настоящият лидер Олимпик Марсилия посреща Метц.

Прогноза: Пари Сен Жермен - Нант 3:1