Англия отмъсти на Хърватия

.

Отборът на Англия нанесе тежко поражение на Хърватия на стадион “максимирр” в Загреб и отмъсти на “шахматистите” за загубата на “Уембли” с 2:3 и отпадането от ЕВРО 2008. Воденият от Фабио Капело тим попиля с 4:1 домакините като хеттрик реализира Тио Уолкът. Звездата на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни също отбеляза един гол. За хърватите точен бе Манджукич.

Уолкът откри резултата в 25-ата минута след неразбория в защитата на хърватите. 8 минути след началото на втората част пък Робърт Ковач бе изгонен след удар с лакът на противников състезател, а именно Джо Коул. Малко след това резултатът стана 2:0. Рууни подаде на Уолкът, който отново по подобие на първия си гол с нисък удар преодоля Стипе Плетикоса.

В 62-ата минута дойде и времето Рууни да вкара. В този момент всичко се изясни. Все пак домакините стигнаха до почетно попадение дело на Манджукич в 75-ата минута. Уолкът обаче още не бе казал последната си дума. В 80-ата минута той овладя дълъг пас на Рууни и не остави шанс на хърватите – 1:4.

ХЪРВАТИЯ - АНГЛИЯ 1:4
0:1 Уолкът (25)
0:2 Уолкът (59)
0:3 Рууни (63)
1:3 Манджукич (77)
1:4 Уолкът (81)

ХЪРВАТИЯ: Плетикоса, Шимунич, Р. Ковач, Чорлука, Пранджич, Ракитич, Петрич (56 - Кнежевич), Н. Ковач (63 - Покривац), Сърна, Модрич, Олич (71 - Маджукич).
Селекционер: Славен Билич.

АНГЛИЯ: Джеймс, Браун, А. Коул, Бари, Фърдинанд, Тери (88 - Ъпсън), Уолкът (84 - Бекъм), Лампард, Хески, Рууни, Дж. Коул (56 - Джинас).