Литекс мачка, Локо Сф, Славия и Сливен също с победи

А. Франгов

Литекс победи с класическото 3:0 македноския Работнички в контролна среща играна в Ловеч. С два гола се отличи бразилецът Ду Бала. Бившата звезда на Беласица вкара още в шестата минута на мача, след центриране на Страхил Попов. В 28-та минута Крум Бибишков превърна дузпа срещу Емил Ангелов в гол, а в 34-та Ду Бала вкара втория си гол за мача.
Славия също победи в контролата си днес срещу Локомотив (Мездра с 2:1. Изненадващо гостите от Мездра поведоха в резултата след автогол на Владимир Иванов. „Белите обаче съумяха да обърнат мача след голове на Диоп и Зоран Златовски.

Сливен заслужено победи Локомотив (Стара Загора) с 1:0. Иван Стоянов вкара от дузпа в 36-та минута.

Локомотив (София) победи с 2:1 гостуващият на стадиона в „Надежда" Академик (Сф.). Богданович вкара от съблекалнята в 1-та минута, а Зоран Балдовалиев удвои в 31-та. В 54-та Юли Петков успя да върне интригата в мача, но Академик не успя да вкара втори гол.

Вихрен пък победи Чавдар (Етрополе) с 2:1 в друга контрола, играна в Банско