Лион с нова победа и първо място в класирането (видео)

Олимпик Лион победи с 3:1 Сошо като гост в среща от 2-ия кръг на френското първенство. След този успех Лион вече има пълен актив от 6 точки и заема временното първо място в подреждането на Лига 1.

Сошо поведе в резултата в 4-та минута. Домкините откриха чрез точно изпълнение от дузпа на Риад Будебуз. В 36-ата минута Лион изравни, след като Ясин Бензия бе изведен добре и с точен удар по земя реализира за 1:1. Минута преди края на първото полувреме Александре Лаказет изведе гостите напред - 2:1.

Малко след подновяването на играта Лион сложи точка на спора. В 49-ата минута Йоан Гуркюф бе точен с хубав удар за крайното 3:1. След победата Лион е на върха, а Сошо е на 12-а позиция с 1 точка в актива си.