Валенсия излъга Евертън

Отборът на Валенсия победи Евертън с минималното 1:0 в мач от турнира International Champions Cup. Двубоят се игра в Маями и трябваше да определи кой от двата тима ще завърши на 5-то място. Първото полувреме премина равностойно, с малко положения пред двете врати, като нападателите на двата тима така и не успяваха да намерят пролуки в отбранителния вал на противника.

След почивката треньорите извършиха някои смени, а това промени ситуацията на терена и Валенсия бе по-активния отбор. Испанците създадоха няколко добри ситуации и можеха да спечелят по-убедително. Единствения гол в мача отбеляза Мичел в 53-ата минута с плътен удар по земя. След попадението "карамелите" тръгнаха напред, което оголи защитата им и така се създадоха предпоставки за контраатаки на "прилепите". До повече голове обаче не се стигна и двубоят завърши при резултат 1:0 за представителя на Примера дивисион. Така Валенсия завършва на 5-то място в турнира, докато Евертън остава на 6-ата позиция в крайното класиране.