Челси уверено победи Милан (видео)

Лондонският Челси ще срещне Реал Мадрид във финала за "Интернешънъл Чемпиънс Къп" благодарение на победата си с 2:0 над Милан в полуфинала на този турнир. Възпитаниците на Жозе Моуриньо започнаха активно мача и още в първите 15 минути Бранислав Иванович можеше да се отличи два пъти, но с неговите хитри удари с глава и пета се справи Кристиан Абиати. Първият по-опасен момент пред Петер Чех бе създаден едва в 28-та минута след изстрел на Мунтари.

В 32-та минута Челси най-после откри резултата в мача: Оскар снабди Азар с топката, той достигна наказателното поле и изведе на ударна позиция Кевин де Брюйне, който изпрати кълбото в далечния ъгъл.

През по-голямата част от второто полувреме футболистите на английския отбор бяха по-близо до това да удвоят своето преимущество, отколкото италианците да изравнят цифрите на таблото. Дълго време обаче резултатът остана непроменен, като своите положения за гол изпуснаха влезлите по-късно в игра Джон Тери, Хуан Мата, Андре Шюрле и Рамирес. Милан се активизира в средата на полувремето и успя да притисне Челси, но благодарение на добрите намеси на Шварцер и на защитниците пред него, всички опити на "росонерите" да превземат вратата се оказаха безуспешни. А в самия край на срещата Шюрле установи окончателния резултата в срещата, възползвайки се от центриран на Виктор Моузес.

Челси постигна уверена победа и се класира за финала на турнира, където лондончани ги очаква техния бивш наставник Карло Анчелоти и мадридския Реал. Моуриньо пък ще се изправи срещу отбора, който водеше преди да пристигне на "Стамфорд Бридж".

МИЛАН - ЧЕЛСИ 0:2 (0:0)

0:1 Де Брюин (29)
0:2 Шюрле (90)

Милан: Абиати; Емануелсон (69 - Поли), Сапата (69 - Констант), Силвестре (77 - Кристанте), Антонини (46 - Дзакардо); Мунтари, Де Йонг (77 - Пасифико), Монтоливо (57 - Ночерино); Боатенг, Балотели (46 - Петаня), Ел Шаарави (77 - Нианг)

Челси: Чех (46 - Шварцър); Аспиликуета (46 - Тери), Иванович, Кейхил, Бертранд (46 - Коул); Ван Гинкел (66 - Микел), Есиен (46 - Рамиреш); Де Брюн (46 - Моузес), Оскар (46 - Мата), Азар (69 - Шюрле); Ба (46 - Торес, 86 - Лукаку)