Бешикташ спечели дербито на Истанбул

Бешикташ победи с 3:2 на своя „Иноню" градския съперник Фенербахче в дербито на 24-ия кръг на турската Сюпер Лиг. Двата тима демонстрираха много динамичен и интензивен футбол, с непрекъснати атаки към двете врати. В средата на първата част бившият нападател на Лил Муса Соу изведе гостите в резултата, но пет минути преди почивката Дирк Каут от домакините прати топката в собствената си врата за 1:1.

Петнадесет минути след подновяване на играта Нианг доведе резултата до 2:1, но малко след това Соу вкара и второто си попадение в срещата за 2:2. Драмата стана пълна в последните секунди на даденото от рефера продължение, когато Шахан оформи крайното 3:2 за „черните орли".

Благодарение на своя успех Бешикташ събра 42 точки и изпревари Фенербахче, който е трети с 40 пункта.