Драма в петъчния сблъсък от турската Суперлига

Генчлербирлиги и Галатасарай откриха осмия кръг на турската Суперлига със зрелищното 3:3. Азофейфа изведе домакините напред в резултата в 26-та минута. След почивката само за четири минути Чим Бом стигна до пълен обрат в мача. Юмит Булут в 54-та и Йохан Елмандер в 58-та минута дадоха преднина на своите.

Домакините реагираха с два бързи гола - в 66-та и в 67-та те преодоляха на два пъти Муслера чрез Дермир и Дурмаз,хвърляйки в истински шок Фатих Терим, който се хвана за главата от случващото се на терена.

Това не беше всичко в този мач. Гостите обсадиха врата на Кьосе и в 86-та минута Балта изравни, оформяйки крайния резултат. До края на мача Амрабат можеше да се превърне в герой за „Чим Бом", но стражът на столичани спаси.

След този двубой Галатасарай остава начело във временното класиране с 15 точки, а Генчлербирлиги се изкачи до второ място с 13 пункта.