Фенербахче спечели Купата на Турция

Фенербахче разгроми с 4:0 Бурсаспор и за пръв път от 29 години насам спечели Купата на Турция по футбол. Двубоят на „Анкара Ондокуз Майс Стадюмю" премина изцяло под диктовката на истанбулския гранд, чиито футболисти не оставиха никакви съмнения в превъзходството си.

В основата на успеха на „канарчета" беше капитанът на Фенербахче Алекс, който се замеси и при четирите попадения. Още във втората минута бразилецът асистира на Джанер Еркин за първия гол. Малко по-късно гол на Фенербахче беше отменен поради засада.

В 44-та минута Барони покачи на 2:0. След почивката Семих Шентюрк направи резултата класически, а крайното 4:0 оформи Алекс в 78-та минута на мача.

Фенербахче ще играе в Шампионската лига през следващия сезон, а участието на финала за Купата осигури на Бурсаспор място в Лига Европа.