Георги Пеев също с гол за Амкар

Георги Пеев вкара гол за своя отбор - Амкар при гостуването на Криля Советов в среща от 39-ия кръг в групата за оставане на руската Премиер лига. Въпреки попадението на Пеев, неговият тим загуби с 1:2. Другият българин в отбора от Перм - Захари Сираков не игра заради наказание.

Пеев откри резултата в 41-ата минута след като направи добавка. Вратарят Сергей Веремко отби удар на Бурмистров и бившият национа на България вкара за Амкар. Пооследваха доста спорни решения на съдията, който отсъди две дузпи за Криля Советов (едната пропусната), а също така вдигна и два червени картона на гостите.

Сергей Корниленко изравни в 60-ата минута от наказателен удар, а след още три минути той добави нов гол, оформяйки крайния резултат. Амкар остава на 10-то място с 47 точки.