Рейнджърс взе дербито на Шотландия

Глазгоу Рейнджърс победи с 3:2 вечния си опонент - Селтик. Срещата започна по най-добрия начин за домакините. Още в 11-ата минута, нигериецът Суней Алуко вдигна публиката на крака с красив гол. Положението за „детелините" стана ужасяващо след  червен картон за Ду-Ри Ча в 29-ата минута.

Lee Wallace Of Rangers Celebrates

В  57-ата минута, Виктор Уаняма също напусна терена преждевременно. Численото превъзходство на Глазгоу Рейнджърс оказа влияние върху срещата и логично се стигна до второ и трето попадение. Само в рамките на пет минути, между 72-ата и 77-ата минута, Андрю Литъл и Лиъм Уолъс направиха резултата класически.

Ally McCoist, Coach Of Rangers, Celebrates

В последните две минути от срещата играчите на Селтик бяха много близо до знаменит обрат, но въпреки головете на Скот Браун и Рьоне, Рейнджърс все пак се поздрави с успех в днешното голямо дерби.