Лион и ПСЖ записаха зрелищно реми

Лион и Пари Сент Жермен не успяха да се победят, завършвайки наравно 4:4 в дербито на 25-ия кръг в Лига 1. Гостите се добраха до равенството с попадение в даденото продължение на мача, а като цяло двата тима сътвориха истинско голово шоу.

Парижани откриха резултата след като Гийом Орао засече центриране от фаул в 21-ата минута. Играчите на Лион бързо се съвзеха и обърнаха мача в своя полза с три гола в рамките на пет минути. В 35-ата минута Бафетимби Гомис изравни след удар от воле. В 36-ата минута Мишел Бастош заби втори гол за своя тим, а в 40-ата минута отново бразилецът реализира с красив удар от границата на наказателното поле - 3:1.

В края на първата част гостите спечелиха правото да изпълнят дузпа, а Нене бе точен и намали - 3:2. След почивката играчите на Лион реализираха в 57-ата минута, чрез Джими Бриан - 4:2. ПСЖ все пак стигна до равенството. Първо в 73-ата минута Сеара намали на 4:3, а в 4-ата минута на даденото продължение Гийом Ораро оформи крайното 4:4.

След ремито Лион вече има актив от 40 точки и остава на 5-ата позиция в класирането. ПСЖ е вече е 2-ри с 52 точки.