Левски замесен в уреден мач

Левски може да е участвал в манипулиран мач по време на подготовката си в Анталия. Става дума за контролата на "сините" с румънския Стяуа Букурещ, загубена с 1:2. Според Румънската Национална дирекция по антикорупция контролата срещата между двата тима е била уредена от тотомафията, като за целта двубоят е свирен от поставени съдии.

Същото се случило и с част от другите мачове на румънския гранд. Агентът Кристиан Войчу твърди, че "сините" са дошли с рефери от България. Според представителите на нашите медии обаче това не е вярно или поне не става дума за елитни родни арбитри. Във фокуса на разследването са още мачовете на Стяуа с Кубан Краснодар и Конкордия.

В срещата между Левски и Стяуа съдията даде две дузпи за румънците и голямо продължение за контрола - 8 минути.

Снимка: Илияна Енчева