Магически Дрогба изпрати слоновете на полуфинал

Кот д'Ивоар нямаше никакви проблеми срещу домакина на турнира за Купата на Африканските нации Екваториална Гвинея. „Слоновете" се наложиха с 3:0 в четвъртфинален мач и така си проправиха кът към полуфиналите на надпреварата. Нападателят на Челси Дидие Дрогба бе в основата на успеха на своя тим, отбелязвайки два гола - по един в двете полувремена.

Седем минути преди да открие резултата, Дрогба пропусна дузпа, което не се оказа фатално за крайния изход на мача. Нападателят все пак бе точен в 36-ата минута, а в 69-ата оформи дубъл за 2:0. Резултатът стана класически благодарение на попадението на Яя Туре в края на мача

На полуфиналите Кот д'Ивоар ще спори за място на финала с победителя от мача Габон - Мали.