Попето вкара на Галатасарай, но това не бе достатъчно за победа (видео)

Турсият гранд Галатасарай победи с 2:1 като гост Газиантепспор с Ивелин Попов в редиците си. Българският нападател успя да накаже турския гранд, отбелязвайки единственото попадение за Газиантеп при загубата с 1:2.

Родният национал и бивш футболист на Литекс се разписа пет минути след подновяването на играта и по този начин откри резултата. Радостта а домакинте не трая дълго, тъй като само три минути по-късно, „жълто-червените“ изравниха чрез Атеш. В 66-ата минута гостите от Галатасарай вкараха втори гол, който се оказа и решителният в мача, а негов автор бе шведският таран Йохан Елмандер.

В друг мач от турското първенство днес Анталияспор се наложи с 2:1 над Трабзон. Българският бранител Веселин Минев игра 90 минути за домакините.

След успеха си днес Галатасарай увеличи преднината си на върха на 54 точки. Втори е Фенербахче, който е и с мач по-малко - 48 пункта.