Божинов антигерой за Спортинг, пропуска дузпа в последната минута

Спортинг Лисабон не успя да победи и за върши наравно 1:1 като домакин на Морейрензе в мач от група "А" от турнира за Купата на лигата. Веднага след почивката в игра за домакините се почви българският нападател Валери Божинов, който можеше да донесе успеха на своя тим, но пропусна дузпа в самия край на мача.

"Лъвовете" откриха резултата в 28-ата минута, когато точен бе Диего Капел. В 35-ата минута гостите стигнаха до изравнявнително попадение с попадение на Камил Гилас. Така се стигна до последната 90-ата минута, когато играчите на Спортинг  спечелиха правото да изпълнят дузпа. Божинов изпълни наказателния удар, стреля ниско в левия ъгъл и вратарят на съперника се справи със ситуацията и запази равенството в срещата.