Селтик взе дербито на Шотландия (видео)

Селтик победи като домакин своя вечен съперник Глазгоу Рейнджърс с минималното 1:0 в среща от Шотландсата висша лига. Двубоят започна с доста атаки и към двете врати. Още в 7-ата минута Лий Уолъс стреля с глава, но играчите на Селтик изчистиха топката. Бившите съотборници на Стилиян Петров отговориха с два удара, съответно на Скот Браун в 16-ата и Гари Хупър в 17-ата минута, които обаче бяха спасени.

През тази първа част Последваха пропуски за "детелините" на Форес и Хупър, а за Рейджърс близо до гол бяха звездата на тима Никица Йелавич, както и Карлос Боканегра. След почивката падна и единственото попадение в тази среща. Така важният гол бе дело на Джо Ледли в 53-ата минута, а с асистенция се отчете Чарли Мългрю. До края на срещата домакините създадоха още няколко положения, но въпреки това нямаха късмет при завършващия удар.