Воронин прати Херта на върха, Домо влиза за 3 минути

А. Франгов

Дошлият под наем от Ливърпул нападател на Херта Берлин - Андрий Воронин вкара и двата гола за своя тим при блестящата победа с 2:1 над Байерн (Мюнхен). Така тима воден от Лусиен Фавр се изкачи до първото място във временното подреждане в бундеслигата. Българският нападател Валери Домовчийски влезна като резерва в продължението на мача, заменяйки именно героят за Херта Воронин.

Домакините започнаха много силно мача, и в 38-та минута украинецът взриви феновете на "Олимпиащадион". Все пак "баварците" възстановиха равенството в 61-та минута, след като с глава Мирослав Клозе вкара деветия си гол за сезона - 1:1.

В 77-та минута Рафаел изведе перфектно Воронин, и за нападателя не бе никакъв проблем да отбележи втория си гол в мача. Така Херта се изкачи на върха в Бундеслигата, след като Хофенхайм загуби с катастрофалното 1:4 у дома от Байер (Леверкузен).

След тази грешна стъпка Байерн вече все повее с еотдалечава от титлата. Йоки Льов и компания са трети с 38 т., с две по-малко от берлинчани.