Барса отнесе Сантош и Световната купа (видео)

Т. Михайлов

Европейският шампион Барселона спечели Световното клубно първенство след разгром над Сантош с 4:0 на финала в Йокохама. Каталунците бяха безмилостни към южноамериканския си опонент и за втори път в историята прибират отличието. Резултатът е рекорден в битките между първенците на Южна Америка и Европа от 1961 година, когато Пенярол смазва Бенфика с 5:0

Победителят стана ясен още през първата част. В 17-ата минута Меси откри, копвайки над вратаря след като бе намерен добре от Шави. Голяма вина за попадението има бранителят Дурвал, който можеше да реагира по-добре и да предотврати усложненията. В 24-ата минута Шави удвои с хубав удар от 15-ина метра. Меле в 45-ата минута довело до гол на Фабрегас уби интригата.

Втората част бе изпълнена с много положения, главно пред вратата на бразилците. Попадения обаче не падаха чак до 82-ата минута, когато Алвеш намери непокрит Меси. Аржентинската звезда финтира стража и пусна топката в опразнената врата за 4:0.