Бока Хуниорис спечели титлата в Аржентина

Един от най-популярните отбори в Южна Америка Бока Хуниорс спечели първата си титла на страната от три години насам, съобщи ESPN. „Генуезците" спечелиха с 3:0 в домакинството си на Банфийлд и на практика са недостижими на върха на класирането два кръга преди края - конкурнтите Расинг и Тигре изостават съответно на 11 и 12 точки.

До класиката в резултата се стигна след две попадения на бившият нападател на Аякс Дарио Цвитанич. Той се разписа в 10-ата и 44-ата минути, а малко след почивката Риверо довърши гостите.

За последно Бока Хуниорс беше печелил Клаусура през 2008 г. От тогава отборът изпадна в криза и не успяваше да се пребори с конкуренцията за титлата, но тази година хората на Фалкиони бяха безапелационни и стигнаха без проблеми до 24-ата си титла.