Бешикташ разби Галатасарай и грабна Суперкупата на Турция

Бешикташ спечели за десети път Суперкупата на Турция по футбол. В мача за трофея, с който се открива новият сезон в южната ни съседка, Бешикташ надигра с 5:0 големия си съперник и шампион за миналия сезон Галатасарай.

Двубоят на Олимпийския стадион "Ататюрк" в Истанбул започна с гол от съблекалните. Новото попълнение на Бешикташ Чиро Имобиле откри сметката си за тима с гол още в 22-рата секунда.

Втората попадение в срещата падна чак в 53-тата минута и бе дело на норвежкия халф Йонас Свенсон. То обаче предреши изхода на мача.

В 81-вата минута Имобиле направи резултата класически от дузпа, а малко след това датският бранител на Галатасарай Виктор Нелсон бе изгонен от игра.

Крайният резултат бе оформен в добавеното време с попадения на Рафа Силва и Мутафа Хекимоглу в рамките на 60 секунди.

За Галатасарай това бе десети изгубен мач за Суперкупата, но "лъвовете" остават тима с най-много трофеи - 17.