Рома надделя над Милан (видео)

Един от най-интересните и оспорвани мачове от четвърт финалите на Лига Европа завърши с победа за Рома с 0:1. Двубоят започна ударно и още в 17-та минута Джанлука Манчини откри резултата с точен удар с глава.

Няколко минути по-късно напрежението се пренесе пред вратата на Рома след като Оливие Жиру стреля с глава в посока към вратата, но бе блокиран. Веднага след това атака на Рома завърши неуспешно, след като вратарят на Милан спаси удар на Ел Шаарави.

В 75-та минута влезлият като резерва за Милан Ясин Адли се опита да доведе резултата до равен след като отправи чудесен удар към вратата на Миле Свилар, но опитният страж на Рома изби топката с ръка. В 87-та мунита още един удар от футболист на Милан не беше успешен - Оливие Жиру този път уцели гредата.