Десподов вкара и на Олимпиакос, но ПАОК загуби дербито

Олимпиакос върнаха интригата в гръцкото първенство и спечелиха с 4:1 като гости на ПАОК. Голове на Фран Наваро, Даниел Подензе и два на мароканската резерва Ел Кааби осигуриха успеха на стадион "Тумба". Домакините от Солун изравниха преди почивката благодарение на българската си звезда Кирил Десподов, за когото това е девето попадение в първенството и общо 11 през сезона с тези в европейските турнири. Освен това, като част от статистиката капитанът на България получи и жълт картон за фаул в 14-ата минута.

Играчите на новия треньор на "червено-белите" Хосе Луис Мендилибар доминираха през по-голямата част, показвайки, че са променили чипа с идването на баския треньор. За него път това е втора победа и първа за първенството след минималното 1:0 в четвъртък над унгарския Ференцварош в турнира на УЕФА Лига на Конференциите.

Срещата беше ръководена от германския топ-съдия Кристиан Дингерт, който не допусна нито една грешка и доказа, че неслучайно е в категория Елит на УЕФА.