Мартин Минчев вкара на Фенербахче, но това не бе достатъчно за победа

Българският национал - Мартин Минчев направи силен мач за клубния си отбор Ризеспор при домакинската загуба от Фенербахче с 1:3. Мачът се игра на подгизнал терен заради проливен дъжд.

Минчев даде аванс на тима си в 27-ата минута, като направи това с хубав удар от наказателното поле след асистенция на Бабайде Давид Акинтола. Първата част завърши с аванс на Ризеспор срещу "фенерите".

Гостите от Истанбул обаче направиха пълен обрат след почивката, като Сердар Дурсун изравни в 48-ата минута, а Мерт Хакан Яндас направи 2:1 в 65-ата минута. В добавеното време на срещата Душан Тадич подаде на Ирфан Чан Кахвечъ, който стреля, а след рикошет топката влетя за трети път в мрежата на домакините.

Минчев остана на терена до 77-ата минута, когато бе заменен от Митхат Пала.

Фенербахче е на първо място в класирането на турската Супер лига, като има точка аванс пред Галатасарай. Ризеспор е на шеста позиция с 36 точки, като е само на четири точки зад четвъртия Бешикташ.