Ман Сити прегази Урава и е на финал

Манчестър Сити победи Урава Ред Даймъндс с 3:0, благодарение на което се класира за финала на Световното клубно първенство.

Вратарят на Сити Едерсон бе без работа през цялото първо полувреме - японският съперник дори не успя да отправи неточен удар.

Въпреки категоричното превъзходство във владението на топката, "гражданите" дълго нямаха опасни моменти, но постепенно започнаха да поправят мерника си.

След няколко проверки на вратаря на Урава, Сити откри резултата точно преди да тръгне към съблекалнята. Матеус Нунес центрира от десния край на наказателното поле, а Мариус Хейбротен прати топката в собствената си врата - 1:0.

Втората част започна с Кайл Уокър изведе Матео Ковачич, който уверено реализира ситуацията един на един - 2:0.

Урава тотално падна духом и допусна за трети път в 59-ата минута. Именно Бернардо Силва използва отбита топка и завърши мача, след като вратарят парира удар на Нунес от границата на наказателното поле - 0:3.

До края на мача "гражданите" играха за удоволствие и не бързаха..

Леко разочароващо през първото полувреме, Сити спечели удобна победа и стигна до финала, където ще играе срещу Флуминензе в петък.