Отборът на Бензема отпадна от Световното клубно първенство

Завърши мачът от втория кръг на Световното клубно първенство 2023, в който се изправиха египетският Ал Ахли и саудитският Ал Итихад. Отборите играха на стадион "Крал Абдула" в Джеда, Саудитска Арабия. Ал Ахли победи с 3:1 и стигна до полуфиналите на турнира.

В 21-ата минута защитникът на Ал-Ахли Али Малул откри резултата от дузпа. В края на първото полувреме нападателят на Ал Итихад Карим Бензема не успя да реализира дузпа. В 59-ата минута халфът Хюсеин Ел Шахат вкара втория гол за Ал Ахли. Три минути по-късно Емам Ашур доведе до разгромяващ резултат - 3:0. В края на срещата Бензема намали разликата.

На полуфиналите на Световното клубно първенство Ал-Ахли ще играе с бразилския Флуминензе. Мачът ще се проведе на 18 декември, понеделник. В другия полуфинал ще се срещнат японският Урава Ред Даймъндс и английският Манчестър Сити.